Prodej roubeného domu v Kryštofově Údolí

Historický areál s roubeným domem, stodolou, pozemky, sadem a lesem o celkové výměře 38.920m2!!!

prodáno sold

Fotogalerie

 • Pohled na dům.

  Exkluzivně jsme prodávali unikátní a půvabný roubený dům s křížovým půdorysem, hrázděným patrem a vstupní podsíní.

Lokalita

Historická usedlost se nachází v malebné lokalitě vesnické památkové zóny Kryštofovo Údolí, na Ještědském hřebenu u Liberce.

Areál je složen z původního roubeného domu, stodoly a rozsáhlých pozemků, jež jsou kompletně sceleny.
Celková rozloha pozemků je výjimečných 38.920 m2!!! Usedlost se nachází na klidném místě, stranou od hlavní komunikace a je od zbytku obce oddělena potokem, který tvoří jeho přirozenou spodní hranici. Areál je přístupný po kamenném mostku, jenž byl nedávno kompletně opraven.

Skvost lidové architektury

Fotogalerie

 • Křížová chalupa v Kryštofově Údolí je skvostem lidové architektury.

  Roubený dům je unikátní ukázkou vesnické lidové architektury 17. století a původně zřejmě sloužil jako hostinec. Objekt byl v průběhu staletí postupně rozširován, až získal stávající křížový půdorys, který je v České republice u vesnických staveb zcela unikátní. Chalupa vyniká svou autentičností a zachovanými historickými detaily. Přízemí stavby je převážně roubené a částečně zděné, první patro je hrázděné. Lomenice je vykládána barevnou břidlicí. Původní střecha byla též břidlicová.

  Dům je kulturní památkou ve vesnické památkové zóně, takže je možné na jeho rekonstrukci využívat nejlepší a nejštědřejší dotační program pro kulturní památky.

  Vesnicopis

 • Chalupa se díky své výjimečnosti dostala také do pořadu Vesnicopis.
 • Chalupa mohla v minulosti být onou slavnou pašeráckou hospodou ze Smetanovy opery Hubička.

  Kryštofovým Údolím vedla od nepaměti pašerácká stezka přes Ještědský hřeben. A právě do romantického prostředí podještědských lesů umístila Karolína Světlá své libreto ke Smetanově opeře Hubička. V tehdejším Christofsgrundu bylo hospod více, ale je možné, že ta pašerácká, byla právě v námi prodávaném roubeném domě…

Vesnická památková zóna Kryštofovo Údolí

Fotogalerie

 • Kryštofovo Údolí

  Architektonická kvalita Kryštofova Údolí je obecně známou skutečností. V úvodním slidu si můžete prohlédnout několik fotografií z této hezké a malebné obce.

  Krásná krajina

 • Krásné okolí Kryštofova Údolí.

  Malebná krajina v okolí Kryštofova Údolí je ideáním místem, jak pro každodenní odpočinek, tak k rekreačnímu využití. Naleznete zde klid i čistý vzduch.
  Veškeré služby a kulturní vyžití Vám naopak poskytne město Liberec, které je vzdáleno jen 13 minut jízdy autem.

  Náš pocit

 • Pohled na dům od příjezdového mostku.
  • Hezké místo v atraktivní lokalitě.
  • Unikátní poloroubený dům s hrázděným patrem.
  • Velká a kompletně zrekonstruovaná (nově postavená) stodola.
  • Výjimečný a nadstandardně velký pozemek s již vzrostlými stromy.
  • Zachráníte krásný historický dům a navrátíte celému místu jeho genius loci.
  • Po dokončení rekonstrukce budete vlastnit nádhernou a charismatickou nemovitost, která Vás naplní příjemným pocitem z dobře vykonané s smysluplné práce.

  závěr

  Současní majitelé k této nemovitosti říkají;

  Chalupa v Kryštofáku je pro naši rodinu srdeční záležitostí. Bohužel momentálně nemůžeme stavbu dle plánů dokončit a přijde nám tak nesmírně líto, aby několik následujících let ležela ladem a nesloužila svému účelu, kterým by mělo být; dělání radosti lidem.
  Proto jsme se rozhodli nabídnout ji k prodeji někomu, kdo její rekonstrukci brzy dotáhne do úspěšného konce. Bude to nepochybně vyžadovat ještě nějaké úsilí, energie i finance, ale přesto již nyní víme a věříme, že na konci bude krásná a charismatická usedlost na jedinečném místě…

Fotogalerie

 • Příkladně zrekonstruovaný historický dům v Kryštofově Údolí.
 • Příkladně zrekonstruovaný historický dům v Kryštofově Údolí.
 • Příkladně zrekonstruovaný historický dům v Kryštofově Údolí.
na vyžádání | price upon request

Prezentované informace o nabízených nemovitostech mají pouze informativní charakter. Společnost Real Estate Selection s.r.o je od prodávajícího obdržela v dobré víře a nenese jako zprostředkovatel odpovědnost za jejich správnost ani úplnost.

Odebírat newsletter

Chcete být informováni o nově zařazených nemovitostech k prodeji? Z odběru newsletteru se můžete kdykoliv a snadno odhlásit.

Sledujte novinky také na našem Instagramu.

osobních údajů